Broadcom HCNW2211-500E
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | HCNW2211-500E |
| LCSC Part # | C692001 |
| Package | SOP-8-2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC Input 1 Channel Isolation Voltage (rms): 3750V |
| Description | 25mA 3V 1.5V 4.5V~20V DC SOP-8-2.54mm Logic Output Optoisolators RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Isolators/Optocouplers, Optoisolators/Logic Output Optoisolators | |
| Manufacturer | Broadcom | |
| Package | SOP-8-2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 750 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
400
400
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 3.4334 | $ 3.43 |
10+ | $ 2.9021 | $ 29.02 |
30+ | $ 2.5862 | $ 77.59 |
100+ | $ 2.2672 | $ 226.72 |
750+ | $ 2.1188 | $ 1589.10 |
1,500+ | $ 2.0534 | $ 3080.10 |
Standard Packaging 750/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$