TOSHIBA TLP191B(U,C,F)
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | TLP191B(U,C,F) |
| LCSC Part # | C150137 |
| Package | SOP-4-2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Photocoupler GaAtAs IRED & Photo - Diode Array |
| Description | 3V 1.4V DC SOP-4-2.54mm Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Isolators/Optocouplers, Optoisolators/Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators | |
| Manufacturer | TOSHIBA | |
| Package | SOP-4-2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 150 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,465
1,465
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 6.0993 | $ 6.10 |
10+ | $ 5.2106 | $ 52.11 |
30+ | $ 4.6694 | $ 140.08 |
150+ | $ 4.2162 | $ 632.43 |
Standard Packaging 150/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$