muRata GRM31CR72A105KA01K
| Manufacturer | |
| MPN | GRM31CR72A105KA01K |
| LCSC Part # | C909823 |
| Packaging | 1206 |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP CER 1uF 100V X7R 1206 |
| Description | 1uF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | muRata | |
| Packaging | 1206 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532241000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322410 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 6000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,425
1,425
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0739 | $ 0.37 |
50+ | $ 0.0582 | $ 2.91 |
150+ | $ 0.0503 | $ 7.55 |
500+ | $ 0.0444 | $ 22.20 |
2,500+ | $ 0.038 | $ 95.00 |
6,000+ | $ 0.0356 | $ 213.60 |
Standard Packaging 6000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$