KNSCHA 178MU0008
| Manufacturer | KNSCHAAsian Brands |
| MPN | 178MU0008 |
| LCSC Part # | C5632432 |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP CER 10nF 50V X7R TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm | |
| Capacitance | 10nF | |
| Temperature Coefficient | X7R | |
| Tolerance | ±10% | |
| Voltage Rating | 50V | |
| Pin Spacing | 5.08mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 50 |
| Multiple | 50 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 57,550
57,550 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 50+ | $ 0.0147$ 0.0133 | $ 0.67 |
| 500+ | $ 0.0117$ 0.0106 | $ 5.30 |
| 2,000+ | $ 0.0091$ 0.0082 | $ 16.40 |
| 5,000+ | $ 0.0081$ 0.0073 | $ 36.50 |
| 25,000+ | $ 0.0072$ 0.0065 | $ 162.50 |
| 50,000+ | $ 0.0068$ 0.0062 | $ 310.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532249000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322490 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532249000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322490 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.99 |



