Dersonic CD1H300JC94ECHD000
| Manufacturer | DersonicAsian Brands |
| MPN | CD1H300JC94ECHD000 |
| LCSC Part # | C263194 |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP CER 30pF 50V NP0 TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Dersonic | |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm | |
| Capacitance | 30pF | |
| Temperature Coefficient | NP0 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Voltage Rating | 50V | |
| Pin Spacing | 5.08mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 6,420
6,420 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0296$ 0.0267 | $ 0.53 |
| 200+ | $ 0.0236$ 0.0213 | $ 4.26 |
| 1,000+ | $ 0.0189$ 0.0171 | $ 17.10 |
| 2,000+ | $ 0.0168$ 0.0152 | $ 30.40 |
| 10,000+ | $ 0.0151$ 0.0136 | $ 136.00 |
| 20,000+ | $ 0.0142$ 0.0128 | $ 256.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532249000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322490 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532249000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322490 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.99 |



