Dersonic CD1H104MA18EF4D000
| Manufacturer | DersonicAsian Brands |
| MPN | CD1H104MA18EF4D000 |
| LCSC Part # | C263184 |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP CER 100nF 50V Y5V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Dersonic | |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm | |
| Capacitance | 100nF | |
| Temperature Coefficient | Y5V | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 50V | |
| Pin Spacing | 2.54mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 50 |
| Multiple | 50 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 50+ | $ 0.0146$ 0.0132 | $ 0.66 |
| 500+ | $ 0.0116$ 0.0105 | $ 5.25 |
| 2,000+ | $ 0.0093$ 0.0084 | $ 16.80 |
| 5,000+ | $ 0.0083$ 0.0075 | $ 37.50 |
| 25,000+ | $ 0.0074$ 0.0067 | $ 167.50 |
| 50,000+ | $ 0.0069$ 0.0063 | $ 315.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532249000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322490 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532249000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322490 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.99 |



