Dersonic CD1H103JA1AECHE100
| Manufacturer | DersonicAsian Brands |
| MPN | CD1H103JA1AECHE100 |
| LCSC Part # | C2761736 |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP CER 10nF 50V NP0 TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Dersonic | |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm | |
| Capacitance | 10nF | |
| Temperature Coefficient | NP0 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Voltage Rating | 50V | |
| Pin Spacing | 2.54mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 290
290 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0409$ 0.0369 | $ 0.37 |
| 100+ | $ 0.0333$ 0.0300 | $ 3.00 |
| 300+ | $ 0.0295$ 0.0266 | $ 7.98 |
| 1,000+ | $ 0.0246$ 0.0222 | $ 22.20 |
| 5,000+ | $ 0.0223$ 0.0201 | $ 100.50 |
| 10,000+ | $ 0.0212$ 0.0191 | $ 191.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532249000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322490 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532249000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322490 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.99 |



