E-Switch MS0850500F080V2A
| Manufacturer | |
| MPN | MS0850500F080V2A |
| LCSC Part # | C273416 |
| Packaging | Through Hole |
| Customer # | |
| Key Attributes | Round Plunger SPDT 250V Through Hole Limit Switches RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Limit Switches | |
| Manufacturer | E-Switch | |
| Packaging | Through Hole | |
| Termination Style | PC Pin | |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ | |
| Voltage Rating | - | |
| Current Rating | -;5A | |
| Actuator Style | Round Plunger | |
| Operating Life | - | |
| Circuit | SPDT | |
| Voltage Rating (AC) | 250V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.3508 | $ 1.35 |
| 10+ | $ 1.2478 | $ 12.48 |
| 30+ | $ 1.1833 | $ 35.50 |
| 100+ | $ 1.1157 | $ 111.57 |
Standard Packaging100/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |



