Cornell Dubilier Electronics CD15CD100JO3F
| Manufacturer | |
| MPN | CD15CD100JO3F |
| LCSC Part # | C5611952 |
| Packaging | Through Hole,P=5.9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | ±5% 500V 10pF Through Hole,P=5.9mm Mica and PTFE Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Mica and PTFE Capacitors | |
| Manufacturer | Cornell Dubilier Electronics | |
| Packaging | Through Hole,P=5.9mm | |
| Tolerance | ±5% | |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ | |
| Body Length | 11.4mm | |
| Voltage Rating | 500V | |
| Capacitance | 10pF | |
| Height - Seated(Max) | 9.1mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.7697 | $ 1.77 |
| 200+ | $ 0.7061 | $ 141.22 |
| 500+ | $ 0.6835 | $ 341.75 |
| 1,000+ | $ 0.6714 | $ 671.40 |
Standard Packaging100/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532241000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322410 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532241000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322410 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.01 |

