Worldsemi WS2816B-2020
| Manufacturer |
Worldsemi
Asian Brands |
| Mfr. Part # | WS2816B-2020 |
| LCSC Part # | C4154877 |
| Package | SMD-6P,2.2x2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 16-bit 3-channel constant-current digital LED light source with breakpoint resume function |
| Description | SMD-6P,2.2x2mm LED Addressable, Specialty RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Addressable, Specialty | |
| Manufacturer | Worldsemi | |
| Package | SMD-6P,2.2x2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541410090 |
| USHTS | 8541410000 |
| TARIC | 8541410000 |
| CAHTS | 8541410000 |
| BRHTS | 85414124 |
| INHTS | 85414100 |
| MXHTS | 8541.40.03 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
22,210
22,210
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1012 | $ 0.51 |
50+ | $ 0.0814 | $ 4.07 |
150+ | $ 0.0715 | $ 10.73 |
500+ | $ 0.0641 | $ 32.05 |
2,500+ | $ 0.0557 | $ 139.25 |
4,500+ | $ 0.0527 | $ 237.15 |
Standard Packaging 4500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$