OPSCO Optoelectronics SK6805SIDE-S
| Manufacturer | OPSCO OptoelectronicsAsian Brands |
| MPN | SK6805SIDE-S |
| LCSC Part # | C2909057 |
| Packaging | SMD-4P,4x1.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 4.0x0.85x1.35 mm, 0.1 W intelligent externally controlled SMD side-emitting LED |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Addressable, Specialty | |
| Manufacturer | OPSCO Optoelectronics | |
| Packaging | SMD-4P,4x1.4mm | |
| Wavelength | R:620nm~630nm;G:520nm~535nm;B:460nm~475nm | |
| Features | Built-in power-on reset circuit;Built-in power-on reset circuit;Built-in one-way transmission function | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Data Transmission Rate | 800Kbit/s | |
| ESD Withstand Voltage | 2000V | |
| Luminous Intensity | R:60mcd~120mcd;G:160mcd~320mcd;B:40mcd~80mcd | |
| Fixed-Frequency Pwm Mode | 1kHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Not available now
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541410090 |
| USHTS | 8541410000 |
| TARIC | 8541410000 |
| CAHTS | 8541410000 |
| BRHTS | 85414124 |
| INHTS | 85414100 |
| MXHTS | 8541.40.03 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541410090 |
| USHTS | 8541410000 |
| TARIC | 8541410000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541410000 |
| BRHTS | 85414124 |
| INHTS | 85414100 |
| MXHTS | 8541.40.03 |



