Sunltech SCW1608C6N8JST
| Manufacturer | |
| MPN | SCW1608C6N8JST |
| LCSC Part # | C231874 |
| Packaging | SMD,1.7x1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 6.8nH 700mA 95mΩ SMD,1x1.7mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Sunltech | |
| Packaging | SMD,1.7x1mm | |
| Current Rating | 700mA | |
| Inductance | 6.8nH | |
| Tolerance | ±5% | |
| Frequency - Self Resonant | 6GHz | |
| Current - Saturation(Isat) | - | |
| DC Resistance(DCR) | 95mΩ | |
| Type | Wire-wound chip inductor | |
| Ratings | - | |
| Q @ Frequency | 29@250MHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 3,070
3,070 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0592 | $ 0.59 |
| 100+ | $ 0.0482 | $ 4.82 |
| 300+ | $ 0.0426 | $ 12.78 |
| 1,000+ | $ 0.0385 | $ 38.50 |
| 4,000+ | $ 0.0352 | $ 140.80 |
| 8,000+ | $ 0.0335 | $ 268.00 |
Standard Packaging4000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



