Lelon HBW221M1ETR-0810K
| Manufacturer | LelonAsian Brands |
| MPN | HBW221M1ETR-0810K |
| LCSC Part # | C2902778 |
| Packaging | SMD,D8xL10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM HYBRID 220uF ±20% 25V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | Lelon | |
| Packaging | SMD,D8xL10mm | |
| Capacitance | 220uF | |
| Height - Seated (Max) | 10mm | |
| Voltage Rating | 25V | |
| Diameter | 8mm | |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ | |
| Tolerance | ±20% |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 6,571
6,571 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.6693 | $ 0.67 |
| 10+ | $ 0.5948 | $ 5.95 |
| 30+ | $ 0.5575 | $ 16.73 |
| 100+ | $ 0.5202 | $ 52.02 |
| 500+ | $ 0.4603 | $ 230.15 |
| 1,000+ | $ 0.4489 | $ 448.90 |
Standard Packaging500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



