Man Yue Tech EHP567M2WP45SZ
| Manufacturer | Man Yue TechAsian Brands |
| MPN | EHP567M2WP45SZ |
| LCSC Part # | C2903586 |
| Packaging | Through Hole,D30xL45mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 560uF 450V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Man Yue Tech | |
| Packaging | Through Hole,D30xL45mm | |
| Voltage Rating | 450V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 560uF | |
| Pin Spacing | 10mm | |
| Operating Temperature | -25℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 45mm | |
| Diameter | 30mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 141
141 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 4.0185 | $ 4.02 |
| 10+ | $ 3.4346 | $ 34.35 |
| 50+ | $ 3.0884 | $ 154.42 |
| 100+ | $ 2.7375 | $ 273.75 |
| 500+ | $ 2.5748 | $ 1287.40 |
| 1,000+ | $ 2.503 | $ 2503.00 |
Standard Packaging50/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |


