huawei group JP2A102MQ250S68CV016
| Manufacturer | huawei groupAsian Brands |
| MPN | JP2A102MQ250S68CV016 |
| LCSC Part # | C240401 |
| Packaging | Through Hole,D25xL25mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 1000uF ±20% 100V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | huawei group | |
| Packaging | Through Hole,D25xL25mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 100V | |
| Lifetime | 3000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 1000uF | |
| Ripple Current | - | |
| Pin Spacing | 10mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 25mm | |
| Diameter | 25mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 70 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 31
31 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.2235 | $ 1.22 |
| 10+ | $ 1.0119 | $ 10.12 |
| 30+ | $ 0.8958 | $ 26.87 |
| 70+ | $ 0.7653 | $ 53.57 |
| 490+ | $ 0.7081 | $ 346.97 |
| 980+ | $ 0.681 | $ 667.38 |
Standard Packaging70/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



