CapXon HP221M400N310A
| Manufacturer | CapXonAsian Brands |
| MPN | HP221M400N310A |
| LCSC Part # | C531139 |
| Packaging | Through Hole,D25xL31mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 220uF ±20% 400V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | CapXon | |
| Packaging | Through Hole,D25xL31mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 400V | |
| Capacitance | 220uF | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | - | |
| Pin Spacing | 10mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 31mm | |
| Diameter | 25mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 2.0895 | $ 2.09 |
| 10+ | $ 1.7779 | $ 17.78 |
| 30+ | $ 1.5818 | $ 47.45 |
| 100+ | $ 1.3825 | $ 138.25 |
| 500+ | $ 1.2907 | $ 645.35 |
| 1,000+ | $ 1.2528 | $ 1252.80 |
Standard Packaging100/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



