SDAPO DP1740-5V4A
| Manufacturer | SDAPOAsian Brands |
| MPN | DP1740-5V4A |
| LCSC Part # | C22358559 |
| Packaging | SIP,40x16.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | POE PD Module |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Networking Solutions/Serial Device Servers | |
| Manufacturer | SDAPO | |
| Packaging | SIP,40x16.3mm | |
| Isolation | Yes | |
| Voltage - Supply | 37V~57V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 30 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Introduction
AI Translation
PD(Powered Device) Integrated Module (Isolati
Features
AI Translation
- IEEE802.3af/at compliant.
- Low cost.
- Support PoE applications in both of Fast / Gigabit Ethernet environments.
- Support wide input voltage range 37Vdc to 57Vdc.
- Thermal cut off.
- Short circuit protection.
- Over current protection.
- High DC/DC converting efficiency.
- Less external component one output decoupling capacitor.
- Isolation level 1.5KVrms.
In-Stock: 49
49 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 4.9802 | $ 4.98 |
| 10+ | $ 4.8549 | $ 48.55 |
Standard Packaging30/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |



