EVISUN B1205S-1W
| Manufacturer |
EVISUN
Asian Brands |
| Mfr. Part # | B1205S-1W |
| LCSC Part # | C22388230 |
| Package | SIP,11.7x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC-DC modular power supply, 1W fixed voltage input, isolated non-regulated single-channel output |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 5V 200mA 10.8V~13.2V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | EVISUN | |
| Package | SIP,11.7x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 17 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
124
124
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.9944 $ 0.9447 | $ 0.94 |
10+ | $ 0.8223 $ 0.7812 | $ 7.81 |
34+ | $ 0.7283 $ 0.6919 | $ 23.52 |
102+ | $ 0.6215 $ 0.5905 | $ 60.23 |
493+ | $ 0.5737 $ 0.5451 | $ 268.73 |
1,003+ | $ 0.553 $ 0.5254 | $ 526.98 |
Standard Packaging 17/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$