FANGCHENG FC-SCT5.0-1:50-20A
| Manufacturer | FANGCHENGAsian Brands |
| MPN | FC-SCT5.0-1:50-20A |
| LCSC Part # | C22386516 |
| Packaging | SMD-6P,6.5x6.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SENSE XFMR 1:50 20A SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Current Transformers | |
| Manufacturer | FANGCHENG | |
| Packaging | SMD-6P,6.5x6.5mm | |
| Turns Ratio | 1:50 | |
| Rated Output Current | - | |
| Secondary Side Inductance | 500uH | |
| Rated input Current | 20A | |
| Frequency Range | - | |
| DCR Primary Side (Max) | 0.75mΩ | |
| DCR Secondary Side (Max) | 1.5Ω | |
| Linearity | - | |
| Isolation Voltage(Vrms) | 1.5kV |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 81
81 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.7701 | $ 0.77 |
| 10+ | $ 0.6256 | $ 6.26 |
| 30+ | $ 0.5526 | $ 16.58 |
| 100+ | $ 0.4811 | $ 48.11 |
| 500+ | $ 0.4541 | $ 227.05 |
| 1,000+ | $ 0.4319 | $ 431.90 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



