YJYCOIN YAL0307-100K
| Manufacturer | YJYCOINAsian Brands |
| MPN | YAL0307-100K |
| LCSC Part # | C2931831 |
| Packaging | Through Hole,D3xL8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 10uH 370mA 0.75Ω Through Hole,D3xL8mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | YJYCOIN | |
| Packaging | Through Hole,D3xL8mm | |
| Current Rating | 370mA | |
| Inductance | 10uH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Frequency - Self Resonant | 22MHz | |
| DC Resistance(DCR) | 750mΩ | |
| Current - Saturation(Isat) | - | |
| Type | Color Band Inductor | |
| Ratings | - | |
| Q @ Frequency | 50@7.96MHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,020
1,020 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0204 | $ 0.41 |
| 200+ | $ 0.0156 | $ 3.12 |
| 600+ | $ 0.013 | $ 7.80 |
| 2,000+ | $ 0.012 | $ 24.00 |
| 10,000+ | $ 0.0106 | $ 106.00 |
| 20,000+ | $ 0.0099 | $ 198.00 |
Standard Packaging2000/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



