YJYCOIN YAL0204-6R8K
| Manufacturer | YJYCOINAsian Brands |
| MPN | YAL0204-6R8K |
| LCSC Part # | C2931817 |
| Packaging | Through Hole,D2.8xL4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 6.8uH 175mA 2Ω Through Hole,D2.8xL4mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | YJYCOIN | |
| Packaging | Through Hole,D2.8xL4mm | |
| Current Rating | 175mA | |
| Inductance | 6.8uH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Frequency - Self Resonant | 28MHz | |
| Current - Saturation(Isat) | - | |
| DC Resistance(DCR) | 2Ω | |
| Type | Color Band Inductor | |
| Ratings | - | |
| Q @ Frequency | 40@7.96MHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 10,760
10,760 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.039 | $ 0.39 |
| 100+ | $ 0.0311 | $ 3.11 |
| 300+ | $ 0.0272 | $ 8.16 |
| 3,000+ | $ 0.0243 | $ 72.90 |
| 6,000+ | $ 0.0219 | $ 131.40 |
| 9,000+ | $ 0.0208 | $ 187.20 |
Standard Packaging3000/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



