YJYCOIN YAL0204-221K
| Manufacturer | YJYCOINAsian Brands |
| MPN | YAL0204-221K |
| LCSC Part # | C2931825 |
| Packaging | Through Hole,D2.8xL4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 220uH 35mA 30Ω Through Hole,D2.8xL4mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | YJYCOIN | |
| Packaging | Through Hole,D2.8xL4mm | |
| Current Rating | 35mA | |
| Wire Diameter | - | |
| Inductance | 220uH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Frequency - Self Resonant | 5MHz | |
| Current - Saturation(Isat) | - | |
| DC Resistance(DCR) | 30Ω | |
| Type | Color Band Inductor | |
| Ratings | - | |
| Q @ Frequency | 40@0.796MHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 12,800
12,800 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.036 | $ 0.72 |
| 200+ | $ 0.0279 | $ 5.58 |
| 600+ | $ 0.0234 | $ 14.04 |
| 3,000+ | $ 0.0207 | $ 62.10 |
| 9,000+ | $ 0.0184 | $ 165.60 |
| 21,000+ | $ 0.0171 | $ 359.10 |
Standard Packaging3000/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



