XR XRAL0510-471K
| Manufacturer | XRAsian Brands |
| MPN | XRAL0510-471K |
| LCSC Part # | C5289239 |
| Packaging | Through Hole,D5xL10.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 470uH 340mA 1.22Ω Through Hole,D5xL10.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | XR | |
| Packaging | Through Hole,D5xL10.5mm | |
| Current Rating | 340mA | |
| Inductance | 470uH | |
| Frequency - Self Resonant | 1.9MHz | |
| Tolerance | ±10% | |
| DC Resistance(DCR) | 1.22Ω | |
| Current - Saturation(Isat) | 340mA | |
| Type | Color Band Inductor | |
| Q @ Frequency | 45@0.796MHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 56,720
56,720 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0257 | $ 0.51 |
| 200+ | $ 0.0211 | $ 4.22 |
| 1,000+ | $ 0.0185 | $ 18.50 |
| 2,000+ | $ 0.0169 | $ 33.80 |
| 20,000+ | $ 0.0149 | $ 298.00 |
| 40,000+ | $ 0.0146 | $ 584.00 |
Standard Packaging1000/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



