XR XRAL0410-681K
| Manufacturer | XRAsian Brands |
| MPN | XRAL0410-681K |
| LCSC Part # | C5289231 |
| Packaging | Through Hole,D4xL10.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 680uH 113mA 9.4Ω Through Hole,D4xL10.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | XR | |
| Packaging | Through Hole,D4xL10.5mm | |
| Current Rating | 113mA | |
| Inductance | 680uH | |
| Frequency - Self Resonant | 1.95MHz | |
| Tolerance | ±10% | |
| DC Resistance(DCR) | 9.4Ω | |
| Current - Saturation(Isat) | 113mA | |
| Type | Color Band Inductor | |
| Q @ Frequency | 55@0.796MHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 3,220
3,220 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0254 | $ 0.51 |
| 200+ | $ 0.0199 | $ 3.98 |
| 600+ | $ 0.0168 | $ 10.08 |
| 2,000+ | $ 0.0145 | $ 29.00 |
| 10,000+ | $ 0.0129 | $ 129.00 |
| 20,000+ | $ 0.0121 | $ 242.00 |
Standard Packaging2000/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



