Amphenol 10125756-361010LF
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | 10125756-361010LF |
| LCSC Part # | C4488519 |
| Package | P=1mm |
| Customer # | |
| Description | 1mm 36P Clamping plate P=1mm Edgeboard Connectors RoHS |
| Custom Cables | Minimum Order One Piece |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Card Edge Connectors/Edgeboard Connectors | |
| Manufacturer | Amphenol | |
| Package | P=1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1296 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a wide range of affordable custom cable solutions designed to meet diverse needs in electronics and electrical applications. Our cables comply with RoHS and UL standards, ensuring high quality and reliability. With extensive connectors in stock, we provide flexible service with no minimum order requirements, fast quotes, and short lead times—making your ordering process easy and efficient.
Learn more.
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 3.0386 | $ 3.04 |
200+ | $ 1.1761 | $ 235.22 |
500+ | $ 1.1352 | $ 567.60 |
1,296+ | $ 1.1139 | $ 1443.61 |
Standard Packaging 1296/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$