Rainsun AN9520-245
| Manufacturer | RainsunAsian Brands |
| MPN | AN9520-245 |
| LCSC Part # | C99665 |
| Packaging | SMD,9.5x2.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Multilayer Chip Antenna for 2.4GHz Wireless Communication |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Antennas | |
| Manufacturer | Rainsun | |
| Packaging | SMD,9.5x2.1mm | |
| VSWR | 2 | |
| Peak Gain | 1.5dBi | |
| Antenna Type | Patch Antenna | |
| Bandwidth | 200MHz | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Height | 1mm | |
| Frequency(Center/Band) | 2.45GHz | |
| Impedance | 50Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- Light weight and low profile 9.5mm(L)X2.1mm(W)X1.0mm(H)
- Omni‐directional in azimuth
- Lead (Pb) Free
Applications
AI Translation
- 2.4GHz wireless communications
- 2.4GHz Modules
- Bluetooth System
- 802.11b/g Wireless LAN System
In-Stock: 36,572
36,572 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.415 | $ 0.42 |
| 10+ | $ 0.3307 | $ 3.31 |
| 30+ | $ 0.2934 | $ 8.80 |
| 100+ | $ 0.2481 | $ 24.81 |
| 500+ | $ 0.2286 | $ 114.30 |
| 1,500+ | $ 0.2156 | $ 323.40 |
Standard Packaging1500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517710000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517710000 |
| CAHTS | 8517710000 |
| BRHTS | 85177110 |
| INHTS | 85177100 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517710000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517710000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8517710000 |
| BRHTS | 85177110 |
| INHTS | 85177100 |
| MXHTS | 8517.70.99 |


