ALPSALPINE SPEH110100
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | SPEH110100 |
| LCSC Part # | C97448 |
| Package | SMD,6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH PUSH 50mA 16V |
| Description | Pushbutton Switch Square Button Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Pushbutton Switches | |
| Manufacturer | ALPSALPINE | |
| Package | SMD,6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
425
425
Available for Immediate Shipping
Discontinued
Once stock is depleted, this product will be updated to 'Not Available.'
Stock Notification
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.1584 | $ 1.16 |
10+ | $ 0.9622 | $ 9.62 |
30+ | $ 0.8537 | $ 25.61 |
100+ | $ 0.7324 | $ 73.24 |
500+ | $ 0.6207 | $ 310.35 |
1,000+ | $ 0.5952 | $ 595.20 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||