WCH CH224K
| Manufacturer | WCHAsian Brands |
| MPN | CH224K |
| LCSC Part # | C970725 |
| Packaging | ESSOP-10-150mil-1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | USBPD and Multiple Fast Charging Protocol Receiving Chip CH224 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Power Management (PMIC)/Power Management - Specialized | |
| Manufacturer | WCH | |
| Packaging | ESSOP-10-150mil-1mm | |
| Type | Power Receiver Controller | |
| Number of Lines | - | |
| Operating Temperature | -40℃~+90℃ | |
| Protocol | PD 3.0 | |
| Output Power | 100W | |
| Features | Overvoltage protection;Thermal Protection | |
| Voltage - Supply | 4V~30V | |
| Output Voltage | 5V;9V;12V;15V;20V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 4,405
4,405 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.6141 | $ 0.61 |
| 10+ | $ 0.4926 | $ 4.93 |
| 30+ | $ 0.4327 | $ 12.98 |
| 100+ | $ 0.3549 | $ 35.49 |
| 500+ | $ 0.3403 | $ 170.15 |
| 1,000+ | $ 0.3306 | $ 330.60 |
Standard Packaging100/Full Tube | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8542399000 |
| USHTS | 8542390001 |
| TARIC | 8542399000 |
| CAHTS | 8542390000 |
| BRHTS | 85423999 |
| INHTS | 85423900 |
| MXHTS | 8542.39.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8542399000 |
| USHTS | 8542390001 |
| TARIC | 8542399000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8542390000 |
| BRHTS | 85423999 |
| INHTS | 85423900 |
| MXHTS | 8542.39.99 |



