Worldsemi WS2816C-2121
| Manufacturer |
Worldsemi
Asian Brands |
| Mfr. Part # | WS2816C-2121 |
| LCSC Part # | C965561 |
| Package | SMD,2.2x2.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 16-bit 3-channel constant-current digital LED with breakpoint resume function for LED light source |
| Description | SMD,2.2x2.2mm LED Addressable, Specialty RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Addressable, Specialty | |
| Manufacturer | Worldsemi | |
| Package | SMD,2.2x2.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541410090 |
| USHTS | 8541410000 |
| TARIC | 8541410000 |
| CAHTS | 8541410000 |
| BRHTS | 85414124 |
| INHTS | 85414100 |
| MXHTS | 8541.40.03 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,125
1,125
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1222 | $ 0.61 |
50+ | $ 0.0993 | $ 4.97 |
150+ | $ 0.0879 | $ 13.19 |
500+ | $ 0.0793 | $ 39.65 |
2,500+ | $ 0.0642 | $ 160.50 |
4,000+ | $ 0.0608 | $ 243.20 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$