HYHONGYEX BCMS565018I1016A
| Manufacturer | HYHONGYEXAsian Brands |
| MPN | BCMS565018I1016A |
| LCSC Part # | C963907 |
| Packaging | SMD,5.6x5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FERRITE BEAD 100Ω SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Ferrite Beads and Chips | |
| Manufacturer | HYHONGYEX | |
| Packaging | SMD,5.6x5mm | |
| DC Resistance(DCR) | 6mΩ | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Tolerance | ±25% | |
| Current Rating | 6A | |
| Impedance @ Frequency | 100Ω@100MHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- High-reliability monolithic structure
- Compact size
- Magnetically shielded structure, interference-free
- Compatible with all SMT processes
- Excellent solderability and solder heat resistance
Applications
AI Translation
- Communications
- Audio/Video Equipment
- Computers
- Remote Control
In-Stock: 1,656
1,656 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.3482 | $ 1.35 |
| 10+ | $ 1.2358 | $ 12.36 |
| 30+ | $ 1.1634 | $ 34.90 |
| 100+ | $ 1.0911 | $ 109.11 |
| 500+ | $ 1.0028 | $ 501.40 |
| 1,000+ | $ 0.9883 | $ 988.30 |
Standard Packaging2000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



