HYHONGYEX BCMS403022I56010A
| Manufacturer | HYHONGYEXAsian Brands |
| MPN | BCMS403022I56010A |
| LCSC Part # | C963905 |
| Packaging | SMD |
| Customer # | |
| Key Attributes | FERRITE BEAD 56Ω SMD 1LN |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Ferrite Beads and Chips | |
| Manufacturer | HYHONGYEX | |
| Packaging | SMD | |
| DC Resistance(DCR) | 4mΩ | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Number of Lines | 1 | |
| Tolerance | ±25% | |
| Current Rating | 10A | |
| Impedance @ Frequency | 56Ω@100MHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- High-reliability monolithic structure;
- Monolithic structure for high reliability;
- Compact size;
- Compact size inductor possible;
- Magnetic shielded structure, immune to interference;
- No cross coupling due to magnetic shield;
- Compatible with various SMT processes;
- Perfect shape for mounting with no directionality;
- Excellent solderability and solder heat resistance.
- Excellent solderability and high heat resistance for reflow soldering or wave soldering.
Applications
AI Translation
- Communications
- Audio/Video Equipment
- Computers
- Remote Control
In-Stock: 2,513
2,513 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.5157 | $ 0.52 |
| 10+ | $ 0.4099 | $ 4.10 |
| 30+ | $ 0.3644 | $ 10.93 |
| 100+ | $ 0.3075 | $ 30.75 |
| 500+ | $ 0.2814 | $ 140.70 |
| 1,000+ | $ 0.2668 | $ 266.80 |
Standard Packaging2500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



