muRata NFM21PC475B1A3D
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | NFM21PC475B1A3D |
| LCSC Part # | C96293 |
| Package | SMD-4P,2x1.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Large Current 3 Terminals Low ESL Chip Multilayer Ceramic Capacitors (EMIFIL) for General Purpose |
| Description | 4.7uF 5mΩ ±20% SMD-4P,2x1.2mm Feed Through Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Feed Through Capacitors | |
| Manufacturer | muRata | |
| Package | SMD-4P,2x1.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548900001 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
37,762
37,762
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.5262 | $ 0.53 |
10+ | $ 0.4132 | $ 4.13 |
30+ | $ 0.3584 | $ 10.75 |
100+ | $ 0.3099 | $ 30.99 |
500+ | $ 0.2954 | $ 147.70 |
1,000+ | $ 0.2873 | $ 287.30 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$