EVERLIGHT A694B/2SYG/S530-E2
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | A694B/2SYG/S530-E2 |
| LCSC Part # | C93880 |
| Package | DIP-4-2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LED YELLOW GREEN FROSTED GREEN LENS TH |
| Description | Yellow Green 575nm LED Indication - Discrete 2V DIP-4-2.54mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs | |
| Manufacturer | EVERLIGHT | |
| Package | DIP-4-2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 270 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
51,640
51,640
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
10+ | $ 0.1298 | $ 1.30 |
100+ | $ 0.1036 | $ 10.36 |
270+ | $ 0.0872 | $ 23.54 |
1,080+ | $ 0.0774 | $ 83.59 |
5,130+ | $ 0.0695 | $ 356.54 |
9,990+ | $ 0.0656 | $ 655.34 |
Standard Packaging 270/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$