DORABO DB125-2.54-4P-GN-S
| Manufacturer |
DORABO
Asian Brands |
| MPN | DB125-2.54-4P-GN-S |
| LCSC Part # | C918122 |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLK 4POS 2.54mm TH |
| Description | 4 Position Wire to Board Terminal Block Through Hole 2.54mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Wire to Board | |
| Manufacturer | DORABO | |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
27,910
27,910
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4573 $ 0.4070 | $ 0.41 |
10+ | $ 0.3668 $ 0.3265 | $ 3.27 |
30+ | $ 0.3216 $ 0.2863 | $ 8.59 |
100+ | $ 0.2828 $ 0.2517 | $ 25.17 |
500+ | $ 0.2327 $ 0.2071 | $ 103.55 |
1,000+ | $ 0.2246 $ 0.1999 | $ 199.90 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$