DORABO DB125-2.54-2P-GN-S
| Manufacturer |
DORABO
Asian Brands |
| MPN | DB125-2.54-2P-GN-S |
| LCSC Part # | C918120 |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLK 2POS 2.54mm TH |
| Description | 2 Position Wire to Board Terminal Block Through Hole 2.54mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Wire to Board | |
| Manufacturer | DORABO | |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
33,970
33,970
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2358 $ 0.2099 | $ 1.05 |
50+ | $ 0.1903 $ 0.1694 | $ 8.47 |
150+ | $ 0.1708 $ 0.1521 | $ 22.82 |
500+ | $ 0.1465 $ 0.1304 | $ 65.20 |
2,000+ | $ 0.1122 $ 0.0999 | $ 199.80 |
4,000+ | $ 0.1057 $ 0.0941 | $ 376.40 |
Standard Packaging 2000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$