RUILON NTC 5D-11
| Manufacturer |
RUILON
Asian Brands |
| MPN | NTC 5D-11 |
| LCSC Part # | C9179 |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | THERMISTOR NTC 5Ω TH |
| Description | NTC Thermistor 5Ω Through Hole,P=7.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Temperature Sensors/NTC Thermistors | |
| Manufacturer | RUILON | |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
185,120
185,120
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.1454 $ 0.1382 | $ 2.76 |
200+ | $ 0.1141 $ 0.1084 | $ 21.68 |
500+ | $ 0.094 $ 0.0893 | $ 44.65 |
2,000+ | $ 0.0822 $ 0.0781 | $ 156.20 |
10,000+ | $ 0.0728 $ 0.0692 | $ 692.00 |
20,000+ | $ 0.0682 $ 0.0648 | $ 1296.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$