RUILON NTC 5D-5
| Manufacturer |
RUILON
Asian Brands |
| MPN | NTC 5D-5 |
| LCSC Part # | C9173 |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | THERMISTOR NTC 5Ω TH |
| Description | NTC Thermistor 5Ω Through Hole,P=5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Temperature Sensors/NTC Thermistors | |
| Manufacturer | RUILON | |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
17,080
17,080
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0702 $ 0.0667 | $ 0.67 |
100+ | $ 0.055 $ 0.0523 | $ 5.23 |
300+ | $ 0.0474 $ 0.0451 | $ 13.53 |
1,000+ | $ 0.0417 $ 0.0397 | $ 39.70 |
5,000+ | $ 0.0372 $ 0.0354 | $ 177.00 |
10,000+ | $ 0.0349 $ 0.0332 | $ 332.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$