YAGEO FMP300JT-73-100K
| Manufacturer |
YAGEO
Asian Brands |
| Mfr. Part # | FMP300JT-73-100K |
| LCSC Part # | C914808 |
| Package | Through Hole,D5xL15.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 100kΩ ±5% 3W Through Hole,D5xL15.5mm |
| Description | 100kΩ 3W 750V Metal Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% Through Hole,D5xL15.5mm Through Hole Resistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | YAGEO | |
| Package | Through Hole,D5xL15.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
35,000
35,000
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
10+ | $ 0.071 | $ 0.71 |
100+ | $ 0.0578 | $ 5.78 |
300+ | $ 0.0513 | $ 15.39 |
1,000+ | $ 0.0463 | $ 46.30 |
5,000+ | $ 0.0424 | $ 212.00 |
10,000+ | $ 0.0404 | $ 404.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$