PANASONIC APAN3105
| Manufacturer | |
| MPN | APAN3105 |
| LCSC Part # | C90227 |
| Packaging | SIP,20x5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1 Form A 5A slim power relay |
| Description | Power Relay 1 Form A: 1A (SPST-NO) 5V Coil SIP,5x20mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Packaging | SIP,20x5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 25 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
10,206
10,206
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.4698 | $ 1.47 |
10+ | $ 1.3142 | $ 13.14 |
25+ | $ 1.1668 | $ 29.17 |
100+ | $ 1.0566 | $ 105.66 |
500+ | $ 1.0112 | $ 505.60 |
1,000+ | $ 0.9885 | $ 988.50 |
Standard Packaging 25/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$