PANASONIC APAN3105
| Manufacturer | |
| MPN | APAN3105 |
| LCSC Part # | C90227 |
| Packaging | SIP,20x5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1 Form A 5A slim power relay |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Packaging | SIP,20x5mm | |
| Contact Material | AgNi + Gold plated | |
| Coil Type | - | |
| Coil Voltage | 5V | |
| Number of Pins | - | |
| Operating Temperature | -40℃~+90℃ | |
| Switching Current(Max) | 5A | |
| Release Time | 5ms | |
| Operate Time | 10ms | |
| Contact Resistance | 30mΩ | |
| Contact Rating | 5A@250VAC;5A@30VDC | |
| Coil Rated Power | 110mW | |
| Switching Voltage(Max) | 250V@AC;110V@DC | |
| Contact Form | 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) | |
| Coil Resistance | 227Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 25 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 9,227
9,227 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.4698 | $ 1.47 |
| 10+ | $ 1.3142 | $ 13.14 |
| 25+ | $ 1.1668 | $ 29.17 |
| 100+ | $ 1.0566 | $ 105.66 |
| 500+ | $ 1.0112 | $ 505.60 |
| 1,000+ | $ 0.9885 | $ 988.50 |
Standard Packaging25/Full Tube | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |



