VISOM B0505S-1W
| Manufacturer |
VISOM
Asian Brands |
| MPN | B0505S-1W |
| LCSC Part # | C882272 |
| Packaging | SIP,11.7x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC/DC modular power supply, fixed-voltage input, isolated non-regulated single-channel output |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 200mA 5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | VISOM | |
| Packaging | SIP,11.7x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 43 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
6,104
6,104
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.0242 | $ 1.02 |
10+ | $ 0.8152 | $ 8.15 |
43+ | $ 0.7196 | $ 30.94 |
86+ | $ 0.6159 | $ 52.97 |
516+ | $ 0.5527 | $ 285.19 |
1,376+ | $ 0.5202 | $ 715.80 |
Standard Packaging 43/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$