Mini-Circuits TC1-1T+
| Manufacturer | |
| MPN | TC1-1T+ |
| LCSC Part # | C879831 |
| Packaging | SMD,3.8x3.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RF Transformer 50Ω 0.4 to 500 MHz |
| Description | 400kHz~500MHz SMD,3.8x3.8mm Balun RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/Balun | |
| Manufacturer | Mini-Circuits | |
| Packaging | SMD,3.8x3.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
6,761
6,761
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.8099 | $ 1.81 |
10+ | $ 1.4816 | $ 14.82 |
30+ | $ 1.302 | $ 39.06 |
100+ | $ 1.0983 | $ 109.83 |
500+ | $ 1.0077 | $ 503.85 |
1,000+ | $ 0.9672 | $ 967.20 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$