TE Connectivity 352152-1
| Manufacturer | |
| MPN | 352152-1 |
| LCSC Part # | C879431 |
| Packaging | Through Hole,P=2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2mm Right Angle 1.5A Through Hole,P=2mm Hard Metric, Standard |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Backplane Connectors/Hard Metric, Standard | |
| Manufacturer | TE Connectivity | |
| Packaging | Through Hole,P=2mm | |
| Pitch | 2mm | |
| Mounting Type | Right Angle | |
| Current Rating | 1.5A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 12 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 513
513 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 7.6904 | $ 7.69 |
| 10+ | $ 6.6136 | $ 66.14 |
| 30+ | $ 5.9585 | $ 178.76 |
| 100+ | $ 5.4081 | $ 540.81 |
Standard Packaging12/Full Tube | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
| Type | Details |
|---|---|
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Custom Cables: MOQ 1pc
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience. Learn more.



