Nexperia BAV99W,115
| Manufacturer | |
| MPN | BAV99W,115 |
| LCSC Part # | C8662 |
| Packaging | SOT-323-3 |
| Customer # | |
| Key Attributes | DIODE ARR GP 100V 150mA SOT-323-3 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Diodes/Rectifiers/Diode Arrays | |
| Manufacturer | Nexperia | |
| Packaging | SOT-323-3 | |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 500nA@80V | |
| Diode Configuration | 1 Pair Series Connection | |
| Pd - Power Dissipation | 200mW | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4ns | |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 100V | |
| Operating Junction Temperature Range | - | |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 4A | |
| Current - Rectified | 150mA | |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.25V@150mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 55,720
55,720 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.038 | $ 0.76 |
| 200+ | $ 0.0299 | $ 5.98 |
| 600+ | $ 0.0254 | $ 15.24 |
| 3,000+ | $ 0.0222 | $ 66.60 |
| 9,000+ | $ 0.0198 | $ 178.20 |
| 21,000+ | $ 0.0185 | $ 388.50 |
Standard Packaging3000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |



