TE Connectivity 3-1437565-0
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | 3-1437565-0 |
| LCSC Part # | C86463 |
| Package | SMD-4P,6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 4.3mm 6mm x 6mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | TE Connectivity | |
| Package | SMD-4P,6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
10,580
10,580
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3064 $ 0.2482 | $ 1.24 |
50+ | $ 0.2534 $ 0.2053 | $ 10.27 |
150+ | $ 0.2307 $ 0.1869 | $ 28.04 |
1,200+ | $ 0.2023 $ 0.1639 | $ 196.68 |
2,400+ | $ 0.1897 $ 0.1537 | $ 368.88 |
4,800+ | $ 0.1821 $ 0.1475 | $ 708.00 |
Standard Packaging 1200/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$