muRata NFM21CC471R1H3D
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | NFM21CC471R1H3D |
| LCSC Part # | C86149 |
| Package | SMD-4P,2x1.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 3 Terminals Low ESL Chip Multilayer Ceramic Capacitors (EMiFIL) for General Purpose |
| Description | 470pF 300mΩ ±20% SMD-4P,2x1.2mm Feed Through Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Feed Through Capacitors | |
| Manufacturer | muRata | |
| Package | SMD-4P,2x1.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548900001 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
8,780
8,780
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1274 | $ 0.64 |
50+ | $ 0.1018 | $ 5.09 |
150+ | $ 0.089 | $ 13.35 |
500+ | $ 0.0794 | $ 39.70 |
2,500+ | $ 0.0604 | $ 151.00 |
4,000+ | $ 0.0565 | $ 226.00 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$