KANGNEX WJ301V-5.0-02P-12-00A
| Manufacturer |
KANGNEX
Asian Brands |
| MPN | WJ301V-5.0-02P-12-00A |
| LCSC Part # | C8475 |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLK 2POS 5mm TH |
| Description | 2 Position Wire to Board Terminal Block Through Hole 5mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Wire to Board | |
| Manufacturer | KANGNEX | |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
9,180
9,180
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1018 $ 0.0917 | $ 0.46 |
50+ | $ 0.0794 $ 0.0715 | $ 3.58 |
150+ | $ 0.0682 $ 0.0614 | $ 9.21 |
500+ | $ 0.0616 $ 0.0555 | $ 27.75 |
2,500+ | $ 0.0549 $ 0.0495 | $ 123.75 |
5,000+ | $ 0.0515 $ 0.0464 | $ 232.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$