KANGNEX WJ2EDGVC-5.08-02P-14-00A
| Manufacturer |
KANGNEX
Asian Brands |
| MPN | WJ2EDGVC-5.08-02P-14-00A |
| LCSC Part # | C8445 |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLOCK HDR 2POS 5.08mm |
| Description | 2 Position Board Side/Socket - Closed 5.08mm Pitch Straight Pin |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Headers, Plugs and Sockets | |
| Manufacturer | KANGNEX | |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 250 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
77,110
77,110
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0475 $ 0.0442 | $ 0.44 |
100+ | $ 0.038 $ 0.0354 | $ 3.54 |
250+ | $ 0.0329 $ 0.0306 | $ 7.65 |
1,000+ | $ 0.0293 $ 0.0273 | $ 27.30 |
5,000+ | $ 0.0265 $ 0.0247 | $ 123.50 |
10,000+ | $ 0.025 $ 0.0233 | $ 233.00 |
Standard Packaging 250/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$