KANGNEX WJ2EDGR-5.08-04P-14-00A
| Manufacturer |
KANGNEX
Asian Brands |
| MPN | WJ2EDGR-5.08-04P-14-00A |
| LCSC Part # | C8443 |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=5.08mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLOCK HDR 4POS 5.08mm |
| Description | 4 Position Board Side/Socket - Open 5.08mm Pitch Right-Angle Pin |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Headers, Plugs and Sockets | |
| Manufacturer | KANGNEX | |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=5.08mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
23,910
23,910
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0938 $ 0.0873 | $ 0.44 |
50+ | $ 0.0748 $ 0.0696 | $ 3.48 |
150+ | $ 0.0653 $ 0.0608 | $ 9.12 |
500+ | $ 0.0574 $ 0.0534 | $ 26.70 |
2,500+ | $ 0.0517 $ 0.0481 | $ 120.25 |
5,000+ | $ 0.0488 $ 0.0454 | $ 227.00 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$