G-Switch GT-TC048D-H025-L1
| Manufacturer |
G-Switch
Asian Brands |
| MPN | GT-TC048D-H025-L1 |
| LCSC Part # | C843674 |
| Packaging | SMD-4P,4.2x3.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 400gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 400gf 2.5mm 4.2mm x 3.2mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | G-Switch | |
| Packaging | SMD-4P,4.2x3.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
72,870
72,870
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0706 $ 0.0671 | $ 0.67 |
100+ | $ 0.0566 $ 0.0538 | $ 5.38 |
300+ | $ 0.0496 $ 0.0472 | $ 14.16 |
3,000+ | $ 0.0431 $ 0.0410 | $ 123.00 |
6,000+ | $ 0.0389 $ 0.0370 | $ 222.00 |
9,000+ | $ 0.0368 $ 0.0350 | $ 315.00 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$